آرشیو اخبار اداره کل امور مالیاتی استان آذریایجان غربی
آب و هوا
اوقات شرعی
آماربازدید
صفحه اصلی
ایمیل
اداره کل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی
Search
پیام ها

اخبار و رویدادها

معاون اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی : مالیات بر ارزش افزوده در طول 10 سال گذشته موفق عمل کرده است

معاون اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی : مالیات بر ارزش افزوده در طول 10 سال گذشته موفق عمل کرده است

نویسنده: کاربر روابط عمومی/پنجشنبه, 22 شهریور,1397/دسته ها: خبرهای صفحه اصلی

رتبه این مطلب:
5.0

معاون مالیات بر ارزش افزوده اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اشاره به سهم 50 درصدی وصولی مالیات و عوارض ارزش افزوده در تامین درآمد های مالیاتی کشور گفت : اگر فقط این یک مورد را عامل موفقیت این مالیات مدرن بدانیم باید بگوییم که مالیات بر ارزش افزوده موفق عمل کرده است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی حسن کوماسی در گفتگوی زنده رادیویی که از شبکه چیچست مرکزآذربایجان غربی پخش می شد ، ضمن ابراز امیدواری جهت تصویب لایحه دائمی قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس  شورای اسلامی گفت : برخی که منافعشان در پوشیده ماندن فعالیت های اقتصادی است از اجرای آزمایشی این قانون سوء استفاده کرده و مغرضانه سعی در ناموفق جلوه دادن آن دارند و از حذف و جمع شدن این قانون صحبت می کنند .

وی افزود : قانون مالیات بر ارزش افزوده بسیاری از فعالیت های اقتصادی زیر زمینی و پنهان را افشا کرده است مضاف بر اینکه نیمی از درآمد های مالیات و عوارض کشور از محل وصول مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود بنابر این می توان گفت این مالیات مدرن نمی تواند کنار گذاشته شود و هیچ جایگزینی ندارد .

کوماسی با بیان اینکه این مالیات در شرایط مختلف اقتصادی قابلیت اجرایی دارد گفت : مالیات بر ارزش افزوده چشمه جوشانی است که می تواند جایگزین خوبی برای درآمد های تمام شدنی نفت باشد چرا که اساس آن بر درآمد و سود نیست  بلکه نوعی مالیات بر مصرف و مبتنی بر فروش است و تا فروش و مصرفی هست این مالیات هم برقرار است .

وی در ادامه با انتقاد از عدم همکاری لازم در دستگاه های مختلف اجرایی که می توانند کمک حال سازمان مالیاتی باشند گفت : با وجود تصویب قانون که بسیاری از این دستگاه ها و نهاد ها را مکلف به همکاری با سازمان مالیاتی در تکمیل پایگاه های اطلاعاتی و اقتصادی کرده است هنوز این همکاری ها رضایت بخش نیست .

کوماسی همچنین اطلاع رسانی موثر کلیه نهاد های اطلاع رسان را در امر فرهنگ سازی مالیاتی به ویژه مالیات بر ارزش افزوده تاثیر گذار دانست و افزود : از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده در استان به 45 شهرداری و 2000 دهیاری کمک می شود که اطلاع رسانی در مورد آن می تواند به مشارکت بیشتر مردم در پرداخت مالیات کمک کند .

 

تعداد نمایش ها (127)/نظرات (0)

تگ ها:

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

آخرین خبار

جدیدترین اخبار

انتها