آرشیو اخبار اداره کل امور مالیاتی استان آذریایجان غربی
آب و هوا
اوقات شرعی
آماربازدید
صفحه اصلی
ایمیل
اداره کل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی
Search
پیام ها

اخبار و رویدادها

جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنف طلا و جواهر شهرستان ارومیه

جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنف طلا و جواهر شهرستان ارومیه

نویسنده: کاربر روابط عمومی/چهارشنبه, 02 آبان,1397/دسته ها: خبرهای صفحه اصلی

رتبه این مطلب:
بدون رتبه

 با هدف بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی صنف طلا و جواهر شهرستان ارومیه ناشی از نوسانات بازار طلا ، جلسه ویژه ای در ارومیه تشکیل شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی در این جلسه که با حضور هیات مدیره اتحادیه صنف طلا و جواهر ارومیه ، رئیس و معاون اتاق اصناف ارومیه ، نمایندگان اداره کل صنعت ، معدن و تجارت  ، اداره کل امور مالیاتی و نماینده استانداری آذربایجان غربی به میزبانی اداره کل صنعت ، معدن و تجارت آذربایجان غربی برگزار شد ، مسائل و مشکلات مالیاتی اعم از مالیات بردرآمد و مالیات بر ارزش افزوده  صنف طلا و زرگران ارومیه به ویژه مشکلات ناشی از بی ثباتی نرخ طلا مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

معاون مالیات های مستقیم مرکز اداره کل امور مالیاتی استان در این جلسه با بیان اینکه وضعیت اقتصادی بازار استان تابعی از وضعیت اقتصادی کل کشور است گفت : تعامل خوبی بین دستگاه مالیاتی و اتحادیه های صنفی به ویژه صنف طلا و جواهر  برقرار است و ما از کلیه اختیارات قانونی خود در خصوص بخشودگی جرایم مالیاتی مؤدیان بهره می بریم به طوری که استان آذربایجان غربی در پایان سال 1396 در این زمینه جزو استان های برتر کشور شناخته شد .

ابراهیم قلیزاده با اشاره به اینکه آمارهای موجود نشان می دهد مالیات وصولی استان از منبع اشخاص حقیقی و حقوقی طی سه سال گذشته سیر نزولی داشته است افزود : بخشی از این کاهش از طریق تمرکز بر برنامه شناسایی منابع جدید مالیاتی و رصد و بررسی تراکنش های مشکوک بانکی  و وصول مالیات از این منابع جدید جبران می شود .

وی همچنین از تهیه گزارش مشترکی در خصوص وضعیت بازار فعلی طلا و جواهر توسط نمایندگانی از دستگاه مالیاتی و اتحادیه صنف طلا و جواهر در آینده نزدیک خبر داد و افزود : این اقدام جهت کاستن از فشار مضاعف ناشی از نوسانات قیمت طلا جهت استفاده در روند رسیدگی به پرونده های مالیاتی عملکرد سال 1397 این صنف در سال آینده تهیه می گردد .

قلیزاده در ادامه علت وجود برخی اختلافات فی مابین اصناف و دستگاه مالیاتی از جمله ردی دفاتر و اسناد و مدارک مالی مؤدیان را عدم وجود فرهنگ مالیاتی و فضای اعتماد فی مابین عنوان کرد و افزود : ریشه بسیاری از این مشکلات به نبود اطلاعات کافی اقتصادی در کشور برمی گردد که امید می رود با اجرای کامل طرح جامع مالیاتی قسمت اعظم این مشکلات مرتفع گردد .

  

تعداد نمایش ها (80)/نظرات (0)

تگ ها:

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

آخرین خبار

جدیدترین اخبار

انتها