آرشیو اخبار اداره کل امور مالیاتی استان آذریایجان غربی
آب و هوا
اوقات شرعی
آماربازدید
صفحه اصلی
ایمیل
اداره کل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی
Search
پیام ها

اخبار و رویدادها

 « بهره مندی از معافیت 20 ساله مالیاتی ویژه مناطق آزاد به شرط عمل به تکالیف مالیاتی »

« بهره مندی از معافیت 20 ساله مالیاتی ویژه مناطق آزاد به شرط عمل به تکالیف مالیاتی »

نویسنده: کاربر روابط عمومی/چهارشنبه, 14 آذر,1397/دسته ها: خبرهای صفحه اصلی

رتبه این مطلب:
بدون رتبه

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت : تولید کنندگان در این منطقه بر اساس مجوزی که برای فعالیت در داخل مناطق آزاد اخذ می کنند ، به شرط عمل به تکالیف قانونی از پرداخت مالیات معاف هستند .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی یعقوب مزرعه لی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با هدف بررسی مشکلات تولید کنندگان مستقر در منطقه آزاد ماکو و به میزبانی این منطقه تشکیل شده بود گفت : فعالان واحد های تولیدی دارای مجوز فعالیت در داخل منطقه آزاد ماکو برای اینکه از معافیت 20 ساله مالیاتی ویژه این مناطق بهره مند شوند باید ضمن ارائه اظهارنامه ، نسبت به نگهداری و ارائه اسناد و مدارک لازم نیز اقدام نمایند .

 وی افزود : قانون تفسیر پذیر نیست و سیستم مالیاتی نیز اجازه ندارد به جز چارچوب قانون و شروط قانونی در مورد معافیت های مناطق آزاد تصمیم بگیرد .  

مزرعه لی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در ادامه وجود شرکت های صوری در مناطق آزاد تجاری را یک از مشکلات این مناطق عنوان کرد و با اشاره به جرایمی مثل پولشویی و فرار مالیاتی که توسط این شرکت ها انجام می شود ، بر تشدید نظارت ها جهت جلوگیری از فعالیت این شرکت ها در مناطق آزاد تاکید کرد .

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی از شناسایی بالغ بر 28 هزار و 500  مؤدی جدید در 4.5 سال گذشته در استان هم خبر داد و افزود : اخذ مالیات از این منابع جدید تا حدودی کمبود وصولی ناشی از معافیت هایی چون معافیت منطقه آزاد موجود در استان را جبران می کند .

وی از رشد 44 درصدی عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداختی به شهرداری و دهیاری های واقع در مناطق آزاد تجاری استان در 8 ماهه سال جاری خبر داد و افزود :  در 8 ماهه سال جاری 46 میلیارد ریال  از محل 3 درصد عوارض مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شهرداری و دهیاری های مناطق آزاد تجاری ماکو ، شوط و پلدشت قرار گرفته است  که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 32 میلیارد ریال بوده است .

 

تعداد نمایش ها (72)/نظرات (0)

تگ ها:

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

آخرین خبار

جدیدترین اخبار

انتها