آرشیو اخبار اداره کل امور مالیاتی استان آذریایجان غربی
آب و هوا
اوقات شرعی
آماربازدید
صفحه اصلی
ایمیل
اداره کل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی
Search
پیام ها

اخبار و رویدادها

سرپرست  اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی : از عملکرد سال 97 به بعد شیوه علی الراس نخواهیم داشت

سرپرست اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی : از عملکرد سال 97 به بعد شیوه علی الراس نخواهیم داشت

نویسنده: کاربر روابط عمومی/یکشنبه, 02 دی,1397/دسته ها: خبرهای صفحه اصلی

رتبه این مطلب:
بدون رتبه

سرپرست  اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی در دیدار با هیئت رئیسه اتاق اصناف استان با اعلام اینکه حرکت به سمت حذف شیوه علی الراس از امسال استارت خورده است گفت : امسال 57 درصد از اظهارنامه های عملکرد سال 1396 مشاغل استان بر اساس رقم مالیات اعلام شده توسط مؤدیان قطعی شده است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی حسن کوماسی در دیدار با رئیس و معاونان اتاق اصناف ارومیه که در محل اتاق برگزار شد با اشاره به تحولات موجود و تغییر سیستم مالیات گیری سنتی به سیستم جدید در قالب اجرای طرح جامع مالیاتی گفت :  رضایت مندی مودی یکی از اهداف مهم طرح جامع مالیاتی است که  از طریق حذف شیوه علی الراس مالیاتی که در رسیدگی عملکرد سال 97 عملیاتی می شود تامین خواهد شد .

 وی افزود : در سیستم جدید این خود مؤدی است که میزان مالیات خود را بر اساس واقعیت و اسناد و مدارک تعیین کرده و سیستم مالیاتی با مطابقت با اطلاعات بانک اطلاعاتی اقدام به قبول یا رد آن می کند .

  سرپرست  اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی اظهارداشت : حرکت به سمت حذف شیوه علی الراس از همین امسال زده شده است چرا که 57 درصد از اظهارنامه های عملکرد سال 1396 مشاغل استان امسال بر اساس ارقام ابرازی خود مؤدیان به مرحله قطعیت رسیده است .

کوماسی در ادامه بر تعامل و همکاری رؤسای اصناف و اتحادیه ها جهت تسهیل امر قطعی سازی 43 درصد باقیمانده پرونده های مالیاتی استان تاکید کرد .

 وی با بیان اینکه برای تامین درآمدهای مالیاتی استان مراقب هستیم به مؤدیان موجود فشار وارد نشود ، به تامین 1600 میلیارد ریال از درآمدهای مالیاتی استان از محل رصد تراکنش های بانکی اشاره کرد و افزود : هدف ما این است که درآمدهای مالیاتی را از محل کشف و شناسایی منابع جدید و فرار های مالیاتی همچنین وصول معوقات تامین کنیم .

 وی افزود : وضعیت اقتصادی بازار بر ما پوشیده نیست و مطمئنا این وضعیت در میزان مالیات پرداختی مؤدیان لحاظ خواهد شد .

سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی به عملکرد دستگاه مالیاتی استان در سال 97 هم اشاره کرد و افزود : تا پایان آذرماه سال جاری ، 80 درصد مالیات های پیش بینی شده وصول شده است .

 طاهری پور ؛ رئیس اتاق اصناف ارومیه نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی جهت هر گونه تعامل و همکاری در جهت امور مالیاتی اصناف ، از همکاری در شناسایی 11هزار مؤدی جدید فاقد پرونده به دستگاه مالیاتی استان خبر داد و افزود : بر این باور هستیم که شناسایی افراد فراری از پرداخت مالیات کمک بزرگی جهت کاهش فشار بر مؤدیان قانونمند و خوش حساب مالیاتی است .

تعداد نمایش ها (54)/نظرات (0)

تگ ها:

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

آخرین خبار

جدیدترین اخبار

انتها