آرشیو اخبار اداره کل امور مالیاتی استان آذریایجان غربی
آب و هوا
اوقات شرعی
آماربازدید
صفحه اصلی
ایمیل
اداره کل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی
Search
پیام ها

اخبار و رویدادها

غفلت از نظارت مدیریتی سلامت اداری را مختل می کند

غفلت از نظارت مدیریتی سلامت اداری را مختل می کند

نویسنده: کاربر روابط عمومی/پنجشنبه, 06 دی,1397/دسته ها: خبرهای صفحه اصلی

رتبه این مطلب:
بدون رتبه

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان امور مالیاتی کشور گفت: غفلت از نظارت در سیستم مدیریتی، موجب اختلال در سلامت اداری شده و اعتماد عمومی نسبت به همکاران امور مالیاتی در افکار عمومی را خدشه دار می سازد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی، محمدحسن بازیار در جلسه شورای اداری این اداره کل با بیان این مطلب افزود: پیاده سازی نظارت روی سیستم های رایانه ای و تأکید بر تمرکز اوراق بسیاری از مشکلات نظارتی مدیریتی در زمینه پیاده سازی نظام سلامت اداری را حل می کند.

وی با بیان اینکه 70 درصد پرونده های تشکیل شده ناشی از قصور هستند، تخلفات را به دو گروه قصور و تقصیر طبقه بندی کرد و گفت: قصور، تخلف عمدی محسوب نشده و ناشی از نبود آموزش به موقع، آگاهی، نظارت مدیر و غرور متخلف است. چنانکه 99 درصد افرادی که به عنوان متخلف شناخته شده و در این دسته جای می گیرند، افرادی مورد اعتماد، شایسته و پاکدست هستند.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های نظام جمهوری اسلامی ایران، ارتقای سلامت اداری است، اضافه کرد: نباید وجود اندک افراد متخلف موجب زیر سوال رفتن کل سیستم شده و باید عرصه بر متخلفان تنگ شود.

بازیار افزود: اخطار، توبیخ، کسر حقوق و انفصال از خدمت تا یکسال برای متخلفان در قانون پیش بینی شده و بالاترین مقام دستگاه این اجازه را دارد که بدون تشریفات رأی صادر کند.

وی تأکید کرد: قدردانی به موقع از افراد شایسته و توبیخ افراد سهل انگار از بهترین راهکارهای پیشگیرانه مدیریتی است که باعث افزایش انگیزه و بالا رفتن نظارت در سیستم های اداری می شود.

 

تعداد نمایش ها (27)/نظرات (0)

تگ ها:

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

آخرین خبار

جدیدترین اخبار

انتها